• Blog
 • Tablety przemysłowe – dlaczego coraz więcej firm korzysta z tych ekstremalnie wytrzymałych urządzeń?
Tablety przemysłowe – dlaczego coraz więcej firm korzysta z tych ekstremalnie wytrzymałych urządzeń?
 

Co wyróżnia tablet przemysłowy?
Tablet przemysłowy wyróżnia się przede wszystkim wytrzymałą, najczęściej metalową obudową. Dodatkowe gumowe elementy zabezpieczają go przed uszkodzeniami w razie upadku. Urządzenia te są odporne na wodę, ale też na kurz, co pozwala na ich użytkowanie np. w zapylonych halach produkcyjnych. Ekrany tabletów przemysłowych bez problemu mogą pracować, gdy jest on zamoczony oraz można je obsługiwać np. w rękawiczkach, co w wielu sytuacjach wydaje się niezwykle komfortowym. Nie bez znaczenia jest również to, co znaleźć możemy wewnątrz – przy konkretnych wymaganiach ważna będzie odpowiednia konfiguracja podzespołów. Wielogodzinną, nieprzerwaną pracę zapewnia wytrzymała bateria, często wymienna. Wbudowane moduły GPS, połączenie z siecią, czy wbudowane czytniki kart i kodów to w większości modeli standard wyposażenia.

Co sprawia, że przedsiębiorstwa decydują się na inwestycję w tablety przemysłowe?

 • Wymieniają stare komputery przemysłowe, ale skłaniają się ku opcji bardziej kompaktowej
 • Inne urządzenia (np. komputery) są zbyt drogie, a funkcje jednych i drugich są w większości takie same
 • Poszukują rozwiązań wielofunkcyjnych, ale również mobilnych
  Nie chcą czekać na zamówione produkty – potrzebują gotowych rozwiązań, dostępnych od ręki
 • Znają specyfikę pracy w swoich firmach i wiedzą, że sprawdzą się tu wytrzymałe, ale stosunkowo tanie sprzęty
 • Gdzie najlepiej sprawdzi się taki sprzęt?

Najczęściej to rozwiązanie znajduje zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle, np. w usługach transportowych i logistyce, przetwórstwie i produkcji, sprzedaży, czy w halach magazynowych. Tablety świetnie sprawdzą się również w sektorze publicznym, gdzie może pomóc np. w optymalizacji procesów operacyjnych – wśród służb medycznych, militarnych i porządkowych, takich jak straż czy policja.

Dlaczego warto?
Tablety przemysłowe mają wiele przewag nad innymi tego typu sprzętami. Poza opisywaną wcześniej odpornością i możliwością pracy w ekstremalnych nawet warunkach, możemy wymienić jeszcze:

 • Możliwość personalizacji ustawień – wiele z tych urządzeń można skonfigurować zgodnie z wymaganiami klientów
 • Szeroka gama akcesoriów – dobór dodatków, które ułatwiają pracę tabletu jest naprawdę duży, np. zróżnicowane rodzaje uchwytów pozwalają na zamontowanie ich na praktycznie każdej powierzchni
 • Niewielkie wymagania operacyjne – tablety posiadają zazwyczaj system operacyjny (Android lub Windows), a zatem wystarczy, że klienci zainstalują na nich aplikacje, z których korzystają w swoich firmach.
 • Sprawne i przede wszystkim wydajne działanie tabletów przemysłowych to nie tylko ich parametry techniczne, ale również dobranie ich właściwości do systemu pracy w danej firmie i do zachodzących w niej procesów. Testy i dostosowanie sprzętu do danego miejsca pracy to klucz do sukcesu.
Poprzedni artykuł WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ Następny artykuł